Fuar Turizm | comvex-istanbul
 Fuarı Sosyal Ortamlarda Paylaşabilirsiniz.
COMVEX İSTANBUL
  23.11 - 26.11 / TÜRKİYE - İstanbul
 
FUAR ADI COMVEX İSTANBUL ÜLKE TÜRKİYE
SEKTÖR Otomotiv ŞEHİR İstanbul
FUAR ALANI TÜYAP BAŞ. TARİH 23.11.2018
ORGANİZATOR BİTİŞ TARİHİ 26.11.2018
 TUR PAKETLERİMİZ
 FUARA AİT BİLGİLER
 

TİCARİ ARAÇLAR VE LOJİSTİK MARKALARI TÜYAP’TA BULUŞTU

 Ticari araç, yan sanayi ve lojistik sektörü 23-26  Kasım arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Comvex ve Logist Eurasia fuarlarında buluştu. İki yılda bir düzenlenen fuarlara bu yıl 21 ülkeden 374 firma ve firma temsilciliği katıldı. Fuarları 49 ülkeden 33.937 profesyonel ziyaret etti.

Ticari araçlar ve lojistik sektörlerini buluşturan fuarların açılış töreninde konuşan Serdar Yalçın, yolcu ve yük taşımacılığında kullanılan ticari araçların en son modellerinin yanı sıra seçkin yan sanayi kuruluşlarının ürün ve hizmetlerinin sergilendiği fuarın, TÜYAP için 2012 Auto Show Fuarı öncesinde prova niteliği taşıdığını söyledi.

İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) Başkan Vekili Şükrü Eltutar ise katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile fuarın lojistik sektörünün en önemli etkinliği olduğunu ifade etti. 2011 yılının otomotiv sanayisi açısından önemine değinen Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Celal Kaya, otomotiv yan sanayi firmalarının AB ülkeleri dışında yeni pazarlar yaratması açısından fuarın son derece değerli olduğunu sözlerine ekledi. Hedeflerinin gelişmiş pazarlardaki etkinliklerini artırmak, yeni pazarlardaki ilişkilerini geliştirmek olduğunu söyleyen Kaya, fuarı ziyaret eden yabancı sektör temsilcileri ile iş bağlantıları kurarak bu hedeflerini gerçekleştireceklerini ifade etti. Hem pazarın gelişmesi hem de gelişen pazarları takip ettiklerini söyleyen Kaya, Rusya, Çin, Brezilya ve geçen dönem Belarus gibi ülkelere doğrudan yatırım gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD) Başkanı Bahadır Özbayır ise ülkenin yükünü taşıyan ağır ticari araçların en yeni modellerinin tanıtıldığı fuarın ülke ekonomisinde yaşanan canlılığı yansıttığını belirtti. Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Başkanı Kudret Önen ise COMVEX 2009’un küresel krizin olumsuz şartlarına rağmen ve OICA standartlarına uygun olarak başarı ile gerçekleştirildiğini kaydetti. Önen, sanayimizin uluslararası ilk fuarı olan COMVEX’in genişleyerek süreklilik kazanmasının sektörün küresel rekabet gücünün göstergesi olarak büyük önem taşıdığını belirtti. Hafif ticari araç üretiminde birinci ve otobüs üretiminde ikinci sırada bulunan sanayimizin temsil edildiği bu fuarın,  özellikle uluslararası boyutta öneminin önümüzdeki yıllarda daha da artacağına inandıklarını söyledi.

Rekabete dayalı bu yüzyılda, teknoloji tabanlı mal ve hizmet üretmenin önemine değinen Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Ziya Karabulut, ülkemizin Çin’den sonra rekabette gelişen 2. ülke olmasında AR-Ge’nin payının büyük olduğunu belirtti. Karabulut, AR-Ge projelerinde bakanlık olarak rekabet öncesi işbirliği projelerine önem verdiklerini sözlerine ekledi.

İki yılda bir organize edilen otomotiv sektörünün önemli derneklerinin güç birliğini simgeleyen COMVEX İSTANBUL, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), ve işbirliğiyle gerçekleşti.

Ticari Araç Sanayi ve Lojistik Sektörünün Güç Birliği

COMVEX İSTANBUL Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılan LOGIST EURASIA 2011, 5. Lojistik Endüstrisi, Taşımacılık, Yükleme, Boşaltma, İstifleme, Depolama Araç, Donanım, Sistem ve Teknolojileri Fuarı, işbirliğinin pekişmesi açısından da önem taşıyor. COMVEX İSTANBUL’da, Türkiye'nin önde gelen lojistik firmalarının yolcu ve yük taşımacılığında kullandıkları en yeni ticari araçların yanı sıra, otomotiv aksam ve parçaları, haberleşme sistemleri, motor yakıtları, akümülatörler, lastik ve jantlar ile servis ekipmanları bir arada sergilendi.

Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere 21 ülkeden 374 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı, fuar 49 ülkeden 33.397 sektör profesyonelinin buluşma noktası olarak dikkat çekti. COMVEX İSTANBUL ve LOGIST EURASIA hakkında detaylı bilgi almak için
 FUAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLER
 

Sizde görüşlerinizi paylaşın..
 
© 2012 Fuar Turizm Dış. Tic. Ltd. Şti Tüm Hakları Saklıdır ANA SAYFA | HAKKIMIZDA | FUARLAR | ÇİN FUARLARI | FUAR REHBERİ | BİLET | VİZE BİLGİLERİ | OTEL | İLETİŞİM
Fuar Turizm DIŞ TİC. LTD. ŞTİ
Kurtuluş Cad. Köşe Apt. No 1 Kat:3 Daire:5
Osmanbey / Sisli / Istanbul - TR
Tel: +90 212 230 9193 pbx | Fax: +90 212 230 9195
info@fuartour.com